"Podróżnicy mówią, że nie ma nic jaśniejszego na twarzy Ziemi niż Kair (...)

Ten, który nie widział Kairu, nie widział świata. Jego kurz jest jak złoto, jego Nil jest jak cud, jego kobiety są jak czarnookie niewiasty z raju, jego domy są jak pałace (...)

I jakże mogłoby być inaczej, skoro Kair jest Matką Świata?"

(opowieść żydowskiego lekarza)

6 grudnia 2013

Egipt praktycznie: baza noclegowa

Baza noclegowa Kairu jest bardzo rozbudowana i różnorodna. Nie brakuje tu hoteli najwyższej klasy takich międzynarodowych sieci jak: Hilton, Mariott, Intercontinental, Sheraton, Four Season czy Hyatt. Większość z nich zlokalizowana jest w centrum miasta, nad samym Nilem.  Za taki luksus trzeba jednak drogo zapłacić - około 1200zł za noc w pokoju jednoosobowym.
Ale w Kairze nie brakuje tanich, i co najważniejsze położonych w pobliżu najważniejszych zabytków, hoteli i hosteli. Większość z nich znajduje się w dzielnicach Downtown oraz Garden City, niecałe 10 minut drogi od Muzeum Egipskiego czy Nilu. Pokoje są najczęściej wyposażone w samodzielną łazienkę oraz klimatyzację. Większość z tanich hoteli oferuje również śniadanie w cenie noclegu, a przy dłuższych pobytach także darmowy transfer z lotniska. Na miejscu możemy także zapytać o jednodniowe wycieczki do Gizy, czy do Aleksandrii. Niestety, w większości tanich hoteli nie można płacić kartą kredytową.