"Podróżnicy mówią, że nie ma nic jaśniejszego na twarzy Ziemi niż Kair (...)

Ten, który nie widział Kairu, nie widział świata. Jego kurz jest jak złoto, jego Nil jest jak cud, jego kobiety są jak czarnookie niewiasty z raju, jego domy są jak pałace (...)

I jakże mogłoby być inaczej, skoro Kair jest Matką Świata?"

(opowieść żydowskiego lekarza)

22 marca 2014

Rozrywka w Kairze

Szanowny Czytelniku, planujesz spędzić w stolicy kraju faraonów więcej niż tylko dwa albo trzy dni? Z pewnością nie będziesz się nudził. Kair oferuje mnóstwo atrakcji, które urozmaicą Twój czas wolny. Opera, koncerty w centrum kultury El Sakia, teatry, kina, wystawy, ale również spacery nad Nilem, rejs feluką, czy szaleństwo w wesołym miasteczku... to tylko mała część bogatej oferty kulturalno - rozrywkowej stolicy Egiptu.

Można również skorzystać z usług lokalnych biur turystycznych, które oferują sandboarding na pustynnych wydmach, przejażdżki quadami po pustyni, czy kilkudniowe safari z noclegiem w namiocie (odważniejsi mogą spróbować noclegu pod "nisko zawieszonymi" gwiazdami).


W przeciągu kilku kolejnych dni zaprezentuję, moim skromnym zdaniem, najciekawsze rozrywki Kairu, które uprzyjemnią Twój pobyt w tej afrykańskiej metropolii.